YouTube Sonunda En Çok Beklenen Özelliği Kullanıcılara Sundu!

Nabersin Gündem
Editör
02.06.2020 tarihinde oluşturuldu.
3
Bu video içeriklerinde kullanıcıların en çok aradığı noktaların başında ise videonun bölümleri geliyor. Tüketiciler videonun hangi kısmında ne olduğunu bilmek istiyor ve bu yorumlara da yansıyor.    

Sonunda geldi! YouTube en çok beklenen özelliği kullanıcılara sundu!

Kullanıcılar özellikle uzun içeriklerde sıkılabiliyor ve ancak videoyu ileri sararak neler olduğunu görebiliyor. Hatta öyle ki bazı kişiler yorumlar bölümünde hangi dakikalarda ne gibi bölümlerin yer aldığını başlıklar halinde düzenliyor. Bu durumun farkında olan YouTube ise yeni özelliği devreye sokuyor. Buna göre artık söz konusu platformdaki videolarda bölümlere ayırma dönemi başlıyor. Yani takipçilerin en çok istediği özellik sonunda devreye giriyor!

Gelen yeni özellik sayesinde YouTube videoları artık bölümlere ayrılarak izlenebilecek. İzleyiciler zaman şeridinin üzerinde yazan bölüm başlıklarını görebilecek ve buna göre yol izleyecek. Bir videonun içerisinde en az üç zaman çizelgesi yer alacak ve her biri en az 10 saniye sürecek. Söz konusu yenilikler içerik üreticileri tarafından videolara eklenebilecek.
Yazıyı Gönder!

  (0)   Yorum Yap