Microsoft xCloud ile gücünü artıracak!

Nabersin Gündem
Editör
18.06.2020 tarihinde oluşturuldu.
3
Son yıllarda hayatımıza giren bulut oyun akış sistemleri her gün daha da güçlenmeye devam ederken Microsoft‘tan bir atak daha geldi. Microsoft’un bir süredir üzerinde çalıştığı ve henüz herkese açık olarak yayınlanmayan Xbox xCloud oyun sistemi gelecek yıl daha güçlü olacak! İşte detaylar

Xbox xCloud bulut oyun sistemi güçlendiriliyor!

İstediğimiz oyunu yeni bir bilgisayar almadan oynayabilmemizi hedefleyen Xbox Xcloud bulut oyun sistemi, yayınlanan bir rapora göre gelecek yıl daha güçlü olacak.

Şu anda Microsoft xCloud, şu an One S donanımlarını kullanıyor. The Verge’nin iddiasına göre önümüzdeki yıl bu donanımlar Xbox Series X tabanlı daha güçlü donanımlarla güncellenecek. Ayrıca Xbox Game Pass oyunlarının gelecekte bu bulut plarformu üzerinden oynanabilmesi için de çalışmalar yapıldığı bildirildi. Bilindiği üzere xCloud hizmeti şu anda sadece Android ve iOS platformlarında beta olarak kullanılabiliyor. Bir diğer iddiaya göre de önümüzdeki yıl Android için herkese açık sürüm yayınlanacak.

Microsoft xCloud’un AppStore‘daki kısıtlamalar ile uğraşması nedeniyle iOS için henüz ne zaman yayınlanacağı bilinmese de Android’te olduğundan daha uzun bir süre test aşamasında kalması bekleniyor. Microsoft tarafından gelişmelerle ilgili resmi bir açıklama geldiğinde sizlerle paylaşıyor olacağız.

Bu gelişmelerle birlikte hem NVIDIA GeForce Now tarafında hem de Google Stadia tarafında rekabetin de kızışacağı düşünülüyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/xbox-xcloud-bulut-oyun-sistemi-guclendiriliyor
Yazıyı Gönder!

  (0)   Yorum Yap