Ramazan ayından sonra ekmeklerin gramajı mı düştü?

Nabersin Gündem
Editör
23.08.2019 tarihinde oluşturuldu.
3
Geçtiğimiz aylarda ekmeklere yapılan zamlardan sonra 300 gr olan ekmeklerin ağırlığı Ramazan Bayramından sonra düştüğü gözlemlendi.

Geçtiğimiz aylarda ekmeklere yapılan zamlardan sonra 300 gr olan ekmeklerin ağırlığı Ramazan Bayramından sonra düştüğü gözlemlendi.

Hergün gelen zamlardan şikayetçi olan vatandaşlara bir darbe de ekmeklerden geldi.Bazı marketlerde satılan ekmeklerin gramajları düşük olduğu belirlenirken bu gramaj düşüklüğünün Ramazan Bayramından sonra yapıldığı gözlemlendi.

UNA GELEN ZAM FIRINCILARI ETKİLEDİ

Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit kilosu 5 liradan satılan ekmeğin 6,25 TL'ye yükseldiğini açıkladı.

Başkan Yiğit zamma ilişkin yaptığı açıklamada, "70 liraya aldığımız un, geçen yıl ağustos ayında yaklaşık 125 liraya kadar çıktı. Devletimizin aldığı önlemler neticesinde bu fiyatlar 100 lira civarına kadar geriledi. Bu süreçte esnaftan da bir takım fedakarlıklar istendi ve ‘2019 yılına kadar bu zammı yapmayın’ denildi. Bu konuda duyarlı kaldığımızı düşünüyorum. Devletimizin her zaman yanındayız. Yılbaşı itibariyle Karadeniz Bölgesi’ndeki birçok ilimizde ekmeğin kilogramı 5 liraya satılırken kilogramını 6,25 liraya satan iller de vardı. Ama Samsun Fırıncılar Odası olarak biz bunu seçimler sonrasına bıraktık. Seçimler bittikten sonra da tepki almamak için Ramazan ayının da geçmesini bekledik. Şu anda uygulanan fiyatlar Ticaret Bakanlığının tasarrufundadır. Onlar uygun gördüğü zaman uygulamaya sokuyoruz” ifadelerini kullandı. 

GRAMAJ OYUNU

Gelen zamlardan sonra ekmeklerde görülen gramaj düşüklüğü gözlemlenirken bazı vatandaşlar "ekmeklere zam yapıldı ancak evimize aldığımız ekmekler yetmiyor eskiden 1 ekmek alırdık şimdi 3 ekmeğe çıktı.Vatandaşlarla oyun oynamasınlar" diyerek tepki gösterdiler.
Yazıyı Gönder!

  (0)   Yorum Yap