Tolga Çevik kimdir?

Hüseyin Demirci
Editör
16.11.2018 tarihinde oluşturuldu.
3
Tolga Çevik Kimdir? Günümüzün gençlerin konuşma ve üslup olmak üzere örnek aldığı Türk mizahının bu vazgeçilmez isimlerinden birisi olan Hatta Türk sinemasının önemli isimlerinden birisi olmaya hak kazanmış olan insandır Tolga Çevik... Tolga Çevik hakkında bilinmeyenler ve bütün her şey sizinle.

Günümüzün gençlerin konuşma ve üslup olmak üzere örnek aldığı Türk mizahının bu vazgeçilmez isimlerinden birisi olan Hatta Türk sinemasının önemli isimlerinden birisi olmaya hak kazanmış olan insandır Tolga Çevik … Tolga Çevik’in başarılı olmasının en önemli etkeni çok güzel gözlem yapabilmesi ve Çağdaş bir şekilde tüm projelerini sürdürüyor. Kendisi kadar eğlenceli hikâyesine gelin bir göz atalım.

Amerika’da Robin Williams ‘dan eğitim alarak günümüzdeki bu mertebeye ulaşmış durumdadır. Belki de Amerika’da çok daha büyük işler yapabilir dedi çünkü bildiğiniz üzere iş imkânları olarak maalesef bizden daha üstünler. Fakat Tolga Çevik bütün teklifleri elinin tersiyle iterek Türkiye’ye geri döndü. Ülkemizde büyük bir tiyatro grubuna dâhil olarak tiyatroyu profesyonel olarak yapmaya başladı. Önceden komedyen olarak değil sadece oyuncu Daha doğrusu aktör olarak girmişti bu mesleğe sadece makalenin başında belirttiğimiz gibi gözlem yeteneği sayesinde geldi Daha doğrusu gözlem yeteneği sayesinde girdi bizim kalplerimize… Eğer bir film önerisi istiyorsanız kesinlikle ama kesinlikle Sen benim her şeyimsin filmini izlemenizi tavsiye ederim.

'.$res['title'].'

12 Mayıs 1974’te İstanbul’da doğan küçük Tolga önceden beri içindeki mizah gözlerine vurmuş olan bir çocuktur. Yani kısacası O zamandan beri fırlamaymış. Hareketli bir çocukmuş, okul hayatını dahi değiştirebilen bir çocukmuş. Ilkokul 1 den itibaren her dersin son 5 dakikasında tahtaya çıkıp Aklındaki oyunu sergilermiş. Asıl hayat serüveni lise yıllarında başlamış. Lise yıllarında ilkokulda olduğu gibi tiyatro aşkını daha fazla ateşini körükleyerek bir tiyatro grubuna dâhil olmuş ve dâhil olduğu grup okullar arası tiyatro yarışmasına dâhil olur ve birinciliği Tabii ki de Tolga Çevik’in grubu alır. Hayalimdeki üniversite İstanbul’daydı fakat yönetim sorumluları Tolga Çeviği kabul etmedi. Ve Amerika’da Üniversite hayatını sürdürdü.

'.$res['title'].'Yazıyı Gönder!

  (0)   Yorum Yap