Skip to main content
AZİZ DOLU ATABEY

AZİZ DOLU ATABEY Doğrulanmış Kullanıcı

@atabey
Aziz Dolu.. Antalya/Serik.. Avşar.. Serik Lisesi Sosyal Bil./Edebiyat ve Resim Bölümü.. Eğitim Fak. (Sınıf Öğretmenliği & Türk Dili ve Edebiyatı Yan Alanı) ~ İktisat Fak. (Kamu Yönetimi).. Mahlâs; Aziz Dolu Atabey..
Türkiye
Katılma Tarihi 27 Ocak 2022
4 İçerik 0 Takipçi 0 Takip
27 Ocak 2022 - 04:31
Tarihi Doğru Okumak

Osmanlı dönemi edebiyatçılarımızdan olan ve “Şair Eşref” lakabı ile tanınan Eşref Bey’in yazıhanesine bir gün genç bir adam gelir. Ömründe ilk kez gördüğü bu gencin, Eşref Bey’den bir isteği vardır. Yazmış olduğu şiirler hakkında Eşref Bey’den bir değerlendirme yapmasını istemektedir. Gencin adı Mehmet Kemal’dir. Eşref Bey, gencin yazdığı şiirleri beğenmekle kalmaz, gencin adını da “Namık Kemal” o...

27 Ocak 2022 - 04:22
Türk Otağı

Türkler, nerede ise yedi bin yıla dayanan uzun tarihleri boyunca, Çin hâkimiyetinde kaldıkları otuz yıl kadar olan kısa süreyi saymaz isek hep bir devlet teşkilâtına sahip olmuşlardır.

27 Ocak 2022 - 04:17 | Son Güncelleme: 27 Ocak, 04:17
Ayasofya’ya İmam Olmak

Siyasî deha Abdülhamit Han hakkında yüzlerce kitap yazılmış, binlerce yorum yapılmıştır. Ama bunların hiçbiri Hüseyin Nihal Atsız’ın “Ruh Adam” adlı romanında yer alan değerlendirmeler kadar gerçekçi değildir sanırım.

27 Ocak 2022 - 04:02 | Son Güncelleme: 27 Ocak, 04:02
Kerkük, Elden Ele Düşmeden

İster Türk-i iman’dan gelsin, ister Türk-menend’den; Türkmen demek, Türk demektir. Oğuz Türk’ü demektir. Bu nedenle, nerede olursa olsun; Türkmen toplumunun maruz kaldığı soykırım, haksızlık, zulüm, insan hakları ihlâli…türü ne olursa olsun, büyük meseledir.

Nabersin.com Versiyon: 5.5.3

Nabersin.com beta aşamasında olan bir sosyal içerik ağıdır. Beta süresinde çeşitli sorunlar, hatalar ve tasarımsal bozukluklar ile karşılaşabilirsiniz. Beta sürümümüz nihai kalitemizi göstermez. Sorunlarınızı "iletişim" sayfasından bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz..

Nabersin.com Yönetimi